Հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերի քննության կազմ

Աշխատակազմ

Դատավորներ

Լիպարիտ Ռոբերտի Մելիքջանյան

image

Կենսագրություն.

Ծնվել է   1974 թվականի մայիսի 22-ին Տավուշի մարզի, ք․ Իջևանում։

1991 թվականին  ոսկե մեդալով ավարտել է Իջևանի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցը:

1996 թվականին ավարտել է Երևանի պետական  համալսարանի իրավագիտության  ֆակուլտետը՝ գերազանցության դիպլոմով։

2005 թվականին պաշտպանել է «Միջազգային հաշվարկներում մուրհակի կիրառման հետ կապված իրվական հիմնախինդիրները» վերտառությամբ թեկնածուական ատենախոսությունը և ստացել  իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։

2014 թվականին ԵՊՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ ստացել է դոցենտի գիտական կոչում՝ իրավաբանություն մասնագիտությամբ։ 

Աշխատանքային փորձ.

1999 թվականից մինչև 2003 թվականն աշխատել է «Գրեյթ Արարատ» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան։  

01.09.2005-31.01.2007թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի դասախոս։

01.02.2007-31.08.2014թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի ասիստենտ։

01.09.2014-31.08.2021թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի դոցենտ։

01.09.2021 թվականից առ այսօր հանդիսանում է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի  համատեղությամբ դոցենտ։

 28.02.2018 թվականից մինչ 04.07.2022 թվականը հանդիսացել է Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ։

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի  հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

Այլ տեղեկություններ.

 Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա։

 

 

 

Արթուր Ռազմիկի Դավթյան

image

Ծնվել է 1975 թվականի հունիսի 8-ին ք․ Երևանում։

Կրթություն.

1992 թվականին ավարտել է Երևանի Ձերժինսկու անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցը:

1997 թվականին ավարտել է Երևանի «Վարդանանց» համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը։

1998 թվականին ավարտել է Հայկական գյուղտնտեսական ակադեմիայի անասնաբուժական ֆակուլտետը։

2005 թվականին ավարտել է Երևանի «Գլաձոր» համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը:

2017 թվականին ավարտել է Երևանի «Գալիք» համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը։

2022 թվականին ավարտել է ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան:

2020 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի հայցորդ։

 

Աշխատանքային փորձ.

1998 թվականից հանդիսացել է Փաստաբանների պալատի անդամ՝ փաստաբան։

02.02.2004-31.01.2012թթ. աշխատել է «Իրավունքի Պաշտպան» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան-փաստաբան։

01․05․2005-18.12.2018թթ. հանդիսացել է «Իրավունքի Պաշտպան Միավորում» ՀԿ և դրան առընթեր Առևտրային Արբիտրաժային դատարանի նախագահ։

2005 թվականից մինչև 2006 թվականն դասավանդել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում և Երևանի Հյուսիսային համալսարանում։

2005 թվականից մինչև 2007 թվականը հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի խորհրդի անդամ։

25.01.2012-18.12.2018թթ. աշխատել է «Դավթյան և գործընկերներ փաստաբանական գրասենյակ» ՍՊԸ-ում՝ որպես փաստաբան, տնօրեն։

2016-2018թթ․ հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի նախագահի տեղակալ։

25․09․2018-31․12․2018թթ․ հանդիսացել է Երևանի ավագանու անդամ։

14.01.2019 թվականից մինչ 27.06.2022 թվականը հանդիսացել է Ազգային ժողովի պատգամավոր։

24.01.2019 թվականից առ այսօր դասավանդում է «ՀՀ Փաստաբանական դպրոց» հիմնադրամում և Արբիտրների բարձրագույն դպրոցում:

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

 

Հեղինակ է 2 մենագրության և գիտական հոդվածների:

 

Այլ տեղեկություններ.

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա։

Կոնտակտային տվյալ.

artur.davtyan@court.am

 

Գևորգ Վանիկի Գյոզալյան

image

Կենսագրություն.

Ծնվել է  1980 թվականի մայիսի 27-ին ք․ Երևանում։

1997 թվականին  ավարտել է  Երևանի թիվ 160 միջնակարգ դպրոցը:

2005 թվականին ավարտել է Երևանի Մովսես Խորենացու անվան  համալսարանի իրավագիտության  ֆակուլտետի բակալավրիատը։

2007 թվականին ավարտել է ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան:

 

Աշխատանքային փորձ.

05.05.2003-01.02.2004թթ. աշխատել է «Պրեզումպցիա» ՍՊԸ իրավաբանական ծառայությունում՝ որպես իրավաբան, այնուհետև գործադիր տնօրեն։

01.02.2004-31.01.2007թթ. հանդիսացել է «Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպությունում՝ որպես իրավաբան-դասախոս։

18.09.2006-23.04.2007թթ. աշխատել է «ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» ՍՊԸ-ում՝ որպես կրտսեր իրավախորհրդատու։

25.04.2007-15.01.2008թթ. աշխատել է Կենտրոնական բանկի Իրավաբանական վարչության ֆինանսական համակարգի վերահսկողության իրավական սպասարկման երկրորդ բաժնում՝ որպես իրավախորհրդատու։

16.01.2008-18.09.2012թթ. աշխատել է «ԱՐԵԳԱԿ» ունիվերսալ վարկային կազմակերպությունում՝ որպես իրավաբան։

01.04.2011-02.04.2013թթ. հիմնել է «Գևորգ Գյոզալյան» փաստաբանական գրասենյակը և իրականացրել է փաստաբանական գործունեություն։

02.04.2013-01.06.2019թթ. հանդիսացել է «Գյոզալյան և գործընկերներ» փաստաբանական գրասենյակ ՍՊԸ-ի  տնօրեն։

2013 թվականից մինչև 2016 թվականն դասավանդել է Փաստաբանական դպրոցում:

2011 թվականից մինչև 2017 թվականն հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամ։

02.03.2020-30.06.2020թթ. աշխատել է  «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի անձնակազմի կառավարման և իրավական ապահովման վարչության իրավական ապահովման բաժնում՝ որպես բաժնի վարիչ։

 01.06.2019 թվականից մինչ 04.07.2022թվականը աշխատել է «ԹիՔեյ ընդ Փարթներս» ՓԲԸ-ում՝ որպես դատավարական գործերով ավագ գործընկեր:

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի  հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

 

Այլ տեղեկություններ.

 Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

 

Կոնտակտային տվյալ.

g.gyozalyan@court.am