Լ Ր Ա Ց Ո Ւ Ց Ի Չ Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն ՎԵՐԱՔՆՆԻՉ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ԴԱՏԱՎՈՐ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԱՌԱՋԽԱՂԱՑՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԻ ՔՐԵԱԿԱՆ ԵՎ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱԺՆՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՎԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԴԻՄԱԾ ԱՆՁԱՆՑ ԱԶԳԱՅԻՆ ԵՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՓՈՐՁԱԳԵՏՆԵՐԻ ՀԵՏ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑԻ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ԵՎ ՎԱՅՐԻ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ

10.11.2022

Հիմք ընդունելով ««Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» 14․04.2021թ. ընդունված և 29.10.2021թ. ուժի մեջ մտած սահմանադրական օրենքի 19-րդ հոդվածի 9-րդ և 10-րդ մասերը` տեղեկացվում է, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանում կոռուպցիոն հանցագործությունների գործերով բողոքարկման ենթակա դատական ակտերը վերանայումն իրականացնող և Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանում հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով բողոքարկման ենթակա դատական ակտերը վերանայումն իրականացնող դատավոր նշանակվելու համար առաջխաղացման ենթակա դատավորների թեկնածուների ցուցակի քրեական և քաղաքացիական մասնագիտացման բաժնում ընգրկվելու նպատակով դիմած անձանց նախնական հարցազրույցները ազգային և միջազգային փորձագետների հետ նախապես տեղեկացվածի փոխարեն տեղի են ունենալու 2022 թվականի նոյեմբերի 28-ին, 29-ին, 30-ին և դեկտեմբերի 1-ին Բարձրագույն դատական խորհրդի վարչական շենքում (հասցե` ք. Երևան, Կորյունի 17):

Ստորև ներկայացվում է փորձագետների հետ նախնական հարցազրույցի մասնակիցների ցանկի և ժամանակացույցի փոփոխված տարբերակը․

 

28112022թ

 

N

ԱՆՈՒՆ, ԱԶԳԱՆՈՒՆ

ԺԱՄԸ

1.

Արթուր Մկրտչյան

28.11.2022թ. ժամը 10։00

2.

Կարեն Մարդանյան

28.11.2022թ. ժամը 10։00

3.

Անդրանիկ Մնացականյան

28.11.2022թ. ժամը 11:00

4.

Ադրինե Ղուկասյան

28.11.2022թ. ժամը 11:00

5

Մնացական Հարությունյան

28.11.2022թ. ժամը 12:00

6

Արամ Մկրտչյան

28.11.2022թ. ժամը 12:00

 

 

29112022թ

 

N

ԱՆՈՒՆ, ԱԶԳԱՆՈՒՆ

ԺԱՄԸ

1.

Արսեն Նիկողոսյան

29.11.2022թ. ժամը 10:00

2.

Արմինե Մելիքսեթյան

29.11.2022թ. ժամը 10:00

3.

Արթուր Նահապետյան

29.11.2022թ. ժամը 11:00

4.

Գոռ Հարությունյան

29.11.2022թ. ժամը 11:00

5

Նելլի Աշրաֆյան

29.11.2022թ. ժամը 12:00

 

30112022թ

 

N

ԱՆՈՒՆ, ԱԶԳԱՆՈՒՆ

ԺԱՄԸ

1.

Գոռ Մինասյան

30.11.2022թ. ժամը 10:00

2.

Վարդուհի Հովնանյան

30.11.2022թ. ժամը 10:00

3.

Նաիրա Ավետիսյան

30.11.2022թ. ժամը 11:00

4.

Սարգիս Երիցյան

30.11.2022թ. ժամը 11:00

5

Հայարփի Զարգարյան

30.11.2022թ. ժամը 12:00

 

01122022թ

 

N

ԱՆՈՒՆ, ԱԶԳԱՆՈՒՆ

ԺԱՄԸ

1.

Սյուզաննա Գևորգյան

01.12.2022թ. ժամը 10:00

2.

Դավիթ Թադևոսյան

01.12.2022թ. ժամը 10:00

3.

Սուրեն Պետրոսյան

01.12.2022թ. ժամը 11:00

4.

Պավել Թադևոսյան

01.12.2022թ. ժամը 11:00

5

Հովիկ Շահնազարյան

01.12.2022թ. ժամը 12:00

6

Լիզա Գրիգորյան

01.12.2022թ. ժամը 12:00

 

 

 

ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻՆ ԵՎ ԹԵԿՆԱԾՈՒՆԵՐԻՆ

ԱՌՆՉՎՈՂ ՀԱՐՑԵՐԻ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ