ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՎԵՐԱՔՆՆԻՉ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ԴԱՏԱՎՈՐ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԱՌԱՋԽԱՂԱՑՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎՈՐՆԵՐԻ ԹԵԿՆԱԾՈՒՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԻ ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱԺՆՈՒՄ ԸՆԴԳՐԿՎԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՒՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴՈՒՄ ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑԻ ԺԱՄԱՆԱԿԻ ԵՎ ՎԱՅՐԻ ՄԱՍԻՆ

08.04.2022

Հիմք ընդունելով ««Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» 14․04.2021թ. ընդունված և 29.10.2021թ. ուժի մեջ մտած սահմանադրական օրենքի 19-րդ հոդվածի 9-րդ և 10-րդ մասերը` տեղեկացվում է, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանում կոռուպցիոն հանցագործությունների գործերով բողոքարկման ենթակա դատական ակտերի վերանայումն իրականացնող դատավոր նշանակվելու համար առաջխաղացման ենթակա դատավորների թեկնածուների ցուցակի քրեական մասնագիտացման բաժնում ընգրկվելու նպատակով դիմած անձանց հարցազրույցը Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի է ունենալու 2022 թվականի ապրիլի 25-ին ժամը 10։00-ին, իսկ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանում հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով բողոքարկման ենթակա դատական ակտերի վերանայումն իրականացնող դատավոր նշանակվելու համար առաջխաղացման ենթակա դատավորների թեկնածուների ցուցակի քաղաքացիական մասնագիտացման բաժնում ընգրկվելու նպատակով դիմած անձանց հարցազրույցը՝ 2022 թվականի ապրիլի 28-ին ժամը 10։00-ին։

Հարցազրույցները տեղի են ունենալու Բարձրագույն դատական խորհրդի վարչական շենքում (հասցե` ք. Երևան, Կորյունի 17):

 

ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴՈՒՄ

25.04.2022թ ԺԱՄԸ 10։00-ԻՑ

ՎԵՐԱՔՆՆԻՉ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ԴԱՏԱՎՈՐ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԱՌԱՋԽԱՂԱՑՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ՑՈՒՑԱԿԻ ՔՐԵԱԿԱՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱԺԻՆ

N

Անուն, ազգանուն

Աշխատանքի վայր

Պաշտոնը

1

Կարեն Ամիրյան

Գլխավոր դատախազություն

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

2

Աննա Ասատրյան

Երևանի պետական համալսարան

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

3

Արմեն Հովհաննիսյան

Արդարադատության նախարարություն

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

4

Լուսինե Ալավերդյան

Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

5

Սուսաննա Գզոգյան

Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

6

Ադրինե Ղուկասյան

Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

7

Տաթևիկ Գրիգորյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

8

Հովհաննես Ավագյան

Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

9

Սերգեյ Մարաբյան

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր

10

Անդրանիկ Մնացականյան

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր

11

Գեղամ Մարգարյան

Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

12

Արման Հովհաննիսյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

13

Մնացական Հարությունյան

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր

14

Սերգեյ Չիչոյան

Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

 

 

 

 

 

 

ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԴԱՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴՈՒՄ

28.04.2022թ ԺԱՄԸ 10։00-ԻՑ

ՎԵՐԱՔՆՆԻՉ ԴԱՏԱՐԱՆՆԵՐՈՒՄ ԴԱՏԱՎՈՐ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ ԱՌԱՋԽԱՂԱՑՄԱՆ ԵՆԹԱԿԱ ՑՈՒՑԱԿԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱՑՄԱՆ ԲԱԺԻՆ

N

Անուն, ազգանուն

Աշխատանքի վայր

Պաշտոնը

  1.  

Պավել Թադևոսյան

Երևանի պետական համալսարան

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

       2.

Վահագն Թորոսյան

Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

       3.

Անի Սարգսյան

Գլխավոր դատախազություն

Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու

        4.

Սարգիս Երիցյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

        5.

Լիզա Գրիգորյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

        6.

Մանուկ Մարգարյան

Արագածոտնի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

        7.

Տաթևիկ Ստեփանյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

        8.

Սերգեյ Սահակյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

        9.

Գոռ Թորոսյան

Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան

Դատավոր

       10.

Հովիկ Շահնազարյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

       11.

Հայարփի Զարգարյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

       12.

Դիանա Հովհաննիսյան

Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

       13.

Արմիդա Ոսկանյան

Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

       14.

Արամ Մկրտչյան

Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր

       15.

Լևոն Գրիգորյան

Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան

Դատավոր