Առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանների դատավորների ամենանամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույց

2021 թվական

Աշխատակազմ

Կենտրոն նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Պետիկի Մկրտչյան
Մնացական Վոլոդյայի Մարտիրոսյան
Ռուբեն Էդուարդի Վարդազարյան
Գագիկ Կոլյայի Պողոսյան
Մեսրոպ Երջանիկի Մակյան
Աննա Գևորգի Մաթևոսյան
Տաթևիկ Հրաչի Գրիգորյան
Կարեն Սուրենի Ֆարխոյան
Արտակ Հենրիկի Թադևոսյան

Ավան նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ներսեսի Միսակյան
Վարդան Լևոնի Գրիգորյան
Դավիթ Հրաչյայի Հարությունյան
Դավիթ Մարատի Գրիգորյան
Արման Համլետի Հովհաննիսյան
Հարություն Սենեքերիմի Մանուկյան
Վահագն Լեոնիդի Մելիքյան
Արմինե Սերժիկի Մելիքսեթյան
Մանվել Սամվելի Շահվերդյան

Շենգավիթ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտուշ Վաչագանի Գաբրիելյան
Մարինե Տոնականի Մելքոնյան
Դավիթ Կիմի Բալայան
Նելլի Ռոմիկի Բաղդասարյան
Վաչե Վանիկի Մարգարյան
Ռոբերտ Լազոյի Պապոյան
Աննա Արտեմի Դանիբեկյան

Էրեբունի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գայանե Անդրանիկի Խաչատրյան
Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան
Երեմ Հարությունի Եսոյան
Տաթևիկ Լևոնի Ստեփանյան
Նաիրա Գևորգի Հովսեփյան
Գայանե Հայկազի Մազմանյան
Ժաննա Համլետի Ասատրյան
Ավագ Արտուշի Գաբրիելյան
Դիանա Ռոմանի Հովհաննիսյան
Դանիել Մերուժանի Մխեյան

Արաբկիր նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուրադ Մարտինի Հովակիմյան
Սիմա Ալբերտի Իսկանդարյան
Արմեն Արամի Դանիելյան
Սիմիզար Եղիշի Հովսեփյան
Ռուբեն Մնացականի Բունիաթյան
Զարուհի Կարենի Նախշքարյան
Արթուր Համլետի Ստեփանյան
Էդուարդ Գրիգորի Ամալյան
Արմենուհի Սամվելի Բադիրյան
Ռուբեն Ռաֆիկի Ներսիսյան
Տիգրան Սիմոնի Գրիգորյան
Մարինա Գևորգի Տաշչյան
Սյուզաննա Սուրենի Ուլիխանյան

Քանաքեռ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ալեքսեյ Արշալույսի Սուքոյան
Կարինե Գալֆրեդի Պետրոսյան
Արթուր Միշայի Մկրտչյան
Սերգեյ Ժորայի Սահակյան
Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյան

Աջափնյակ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հայարփի Արթուրի Զարգարյան
Հովիկ Սուրենի Շահնազարյան
Արշակ Վոլոդյայի Պետրոսյան
Աիդա Մելիքսեթի Դավթյան
Գոռ Գագիկի Թորոսյան
Աննա Ալեքսանդրի Փիլոսյան
Նաիրա Վազգենի Ավետիսյան
Սարգիս Սերգոյի Երիցյան
Գրիգորի Հարությունի Վարդանյան

Աշտարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Ալբերտի Մարգարյան 22.03-30.03
13.08-03.09
25.10-02.11
Մանուկ Սոկրատի Մարգարյան 21.05-27.05
02.08-27.08
17.12-23.12
Գոհարիկ Մանուկի Խաչատրյան 26.04-30.04
19.07-13.08
06.12-10.12
Սուրեն Լենդրուշի Մնոյան 17.05-31.05
06.09-04.10

Ապարանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Ռուբիկի Կարապետյան 02.08-20.08
18.10-29.10
24.12-30.12

Թալինի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լենդրուշ Հրաչյայի Հովհաննիսյան 03.05-21.05
06.07-19.07
23.12-30.12

Արտաշատի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գրիգոր Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 12.07-30.07
25.10-12.11
Ռուբինա Ռուբենի Աթոյան 23.04-30.04
19.07-06.08
25.11-10.12
Ելենա Երեմի Քոչարյան 21.01-01.02
16.08-10.09
28.12-30.12
10.06-02.07
Հարություն Գաբրիելի Պետրոսյան 09.08-27.08
10.12-30.12
Սամվել Սեյրանի Մատինյան 12.04-19.04
09.08-27.08
20.12-30.12

Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Թաթուլ Ջանիբեկի Պողոսյան 21.06-12.07
22.09-12.10
Իվան Զավենի Բաղմանյան 22.03-02.04
12.07-30.07
29.11-10.12

Վեդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լևոն Ռուբենի Արազյան
Գևորգ Հարությունի Բալյան 15.03-19.03
09.07-29.07
10.12-23.12
Մարիաննա Ռազմիկի Ստեփանյան 07.05-20.05
10.08-30.08
13.10-22.10

Եղեգնաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գառնիկ Գարուշի Ստեփանյան 19.07-06.08
15.11-03.12

Վայքի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հենրիկ Ռոբերտի Դարբինյան 01.04-21.04
17.08-06.09

Արմավիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհար Խաչատուրի Ֆիդանյան
Մանվել Մազմանի Սիմոնյան
Արթուր Սարիբեկի Ադամյան
Ադրինե Հովհաննեսի Ղուկասյան

Էջմիածնի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ալեքսանդրի Ջիվանյան
Նաիրա Մանվելի Գրիգորյան
Հովհաննես Պարգևի Մելքոնյան
Էդգար Էդիկի Հովհաննիսյան
Հրաչյա Գագիկի Մեխակյան

Գավառի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան
Արմիդա Արմենի Ոսկանյան

Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Դավիթ Վալերիի Սարգսյան
Սերոբ Մովսեսի Մանուկյան
Լիանա Վլադիկի Ներսիսյան

Մարտունու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Կարենի Դանիելյան
Գոռ Գառնիկի Մինասյան   

Վարդենիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարդան Գուրգենի Հարությունյան

Ճամբարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղվան Ալբերտի Պետրոսյան

Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուշեղ Պապիկի Հարությունյան
Վարդուհի Սուրիկի Հովնանյան
Ալֆրեդ Մաքսիմի Վարդանյան
Արամ Համլետի Մկրտչյան
Դիանա Աշոտի Ղուկեյան
Ելենա Բորիսի Առաքելյան

Ալավերդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սուրեն Ժորայի Բաղդասարյան

Սպիտակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղասի Արշակի Մկոյան
Սուսաննա Վասիլի Գզոգյան

Ստեփանավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Ժորայի Զաքարյան

Հրազդանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովհաննես Ռաֆիկի Ավագյան 01.03-05.03
02.08-20.08
Արիստակես Վարդանի Սիսակյան 26.02-09.03
01.09-01.10
Ազատ Հրաչյայի Դունամալյան 29.04-07.05
29.07-13.08
25.11-09.12

Չարենցավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Վարդանի Օհանյան 19.07-23.08
20.12-18.01
Գոռ Լյովայի Շահբազյան 09.07-06.08
24.12-17.01

Եղվարդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գեղամ Մերուժանի Մարգարյան 26.07-01.08
16.09-23.09
Գագիկ Զենիկի Հեբոյան

Աբովյանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մեխակ Կառլենի Գևորգյան 16.08-05.09
Աննա Սեյրանի Արզումանյան 01.03-15.03
02.08-27.08
24.12-30.12
Վարդան Ներսիկի Ստեփանյան

Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գագիկ Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 21.01-26.01
Վահագն Սամվելի Թորոսյան 03.05-07.05
Հովհաննես Խաչիկի Ղազարյան 23.08-04.10
Լիլիթ Ռաֆիկի Խաչատրյան 21.05-27.05
Գոռ Վահեի Հարությունյան 29.04-07.05
Արման Սամվելի Սարոյան 19.07-13.08
15.11-26.11
Նարեկ Գագիկի Բեգլարյան 14.06-02.07
08.11-26.11
Ջոն Հակոբի Հայրապետյան

Մարալիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Ռազմիկի Աթանեսյան

Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սամվել Լևոնի Գրիգորյան
Կարապետ Սերյոժայի Բադալյան
Անահիտ Ալվարոյի Թումանյան
Նապոլեոն Գրիշայի Օհանյան

Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Գեղամի Գասպարյան

Սիսիանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Բորիս Հրանտի Բախշիյան
Էմին Ռուբիկի Աբգարյան

Մեղրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռոմեն Դերենիկի Ահարոնյան

Իջևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Աշոտի Կուրեխյան 08.02-18.02
09.08-06.09
Ռաֆիկ Գերասիմի Մելքոնյան 15.07-17.08
Սամվել Կոստյայի Մարդանյան 05.04-16.04
06.07-19.07
04.10-15.10

Դիլիջանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սարգիս Արմենի Արմենակյան 11.01-15.01
26.07-06.08
23.12-30.12

Բերդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Զոյա Շաքարի Զաքինյան